Jak se dostat ze sr*ček?

Zákony Bohatství

19. 02. 2021 remove_red_eye1000x timer8 minut 1

Každý ve svém životě zažije chvíle, kdy si zaplave v něčem, co není příliš voňavé. Někdo plave v pěkně hluboké smrduté lázni, někdo ji má mělčí.

Jsou to právě tyto zkušenosti, které utváří naši osobnost a posilují nás.

V dnešním díle Nakopávače si poslechněte Aničku Lukšovou, která vede projekt s názvem Sebejistá. Je také členkou VIP klubu Zákony bohatství, ve kterém jsme se společně na tento projekt zaměřili a neuvěřitelně ho posunuli vpřed. Anna pomáhá ženám najít jejich vnitřní sebejistotu.

 

Ve svém životě si prožila 3 velmi těžké situace. Situace, které nebyly příjemné, ale posunuly ji dál. Berte je jako krásný příklad toho, že i z těžkých momentů se dá najít cesta ven.

1. SŇATKOVÝ PODVODNÍK, TĚŠÍ MĚ

Anna si dříve nevěřila a měla nízké sebevědomí. Když se na ní podíváte tenkrát a nyní, nejspíš byste ji vůbec nepoznali. V té době se seznámila se svým tehdejším sympatickým partnerem. Měla již nějaké ty zkušenosti ve vztazích a nepřišlo jí na něm nic podezřelého.

„Vyvedu vás z omylu, že sňatkový podvodník se dá snadno poznat. Tito lidé umí své falešné chování velmi dobře maskovat. Měl i padělané doklady, takže ani kontrola dle jména by mi nepomohla“ začíná Anička. Bydleli spolu asi půl roku v jedné domácnosti, když jednou partner nepřišel domu několik dní. Tenkrát zjistila, že je držen ve vazbě za nějaké podvody. A ji tehdy zachránilo, že byl ženatý – s někým jiným.

Přijměte své stinné stránkyCo se nám děje, je hodně o tom, co si k sobě přitahujeme. Může to znít jako klišé, ale je to tak. U mě to tenkrát byla reakce na to, že jsem se bála, že si přitáhnu nějakého podvodníka, děvkaře nebo nějakého takového chlapa. Tímto strachem jsem si ho přivolala“ dodává Anička. Pomohlo jí odjet do Indie, kde si udělala kurz meditačního trenéra. Prošla si tam mentálním detoxem a zpracovala si všechny své myšlenky a strachy.

Je důležité, jaké myšlenky se nám honí v hlavě. S jakými strachy vnitřně bojujeme a kolik jim věnujeme energie. Naše úzkosti je důležité rozklíčovat a zpracovat.

Jestliže si nevíte rady a potřebujete pomoc – využijte terapeuta, kouče nebo mentora. Klidně napište i Aničce. Odkaz na její projekt najdete ve videu. Pomůže vám, když na vaši složitou situaci nebudete sami. S odbornou pomocí navíc máte rychlejší šanci na úspěch.

JAK ZÍSKAT ZPĚT DŮVĚRU V MUŽE?

Dnes má Anička krásný devítiletý vztah. Co jí pomohlo opět někomu dát svou důvěru?

„Je důležité pracovat na své sebedůvěře a sebelásce. Kdo mě zná, tak ví, že často používám slovo autenticita. Buďme pravdivé a autentické sami k sobě. Každý máme své stinné stránky. Nepotlačujte je. Nechte je vyjít na povrch. Snažte se s nimi pracovat, zjišťujte, co vám mohou přinést.“

Doporučení:

  • Pracujte na sobě
  • Budujte sebejistotu, ta vyzařuje ven a přitahuje podobné partnery
  • Rozklíčujte svůj strach, vždy tam nějaký bude, naučte se s ním pracovat
  • Zjistěte, co dělat příště jinak, aby se situace neopakovala
  • Posilujte důvěru v sebe sama

2. OSOBNÍ KRACH

Někdy v době, kdy potkala onoho špatného partnera, šla Anna do podnikání a přišel totální krach.

„Těsně před sňatkovým podvodníkem mě oslovil síťový marketing. Nadchla jsem se pro něj. A přišel krach. Proběhl hlavně mojí vlastní blbostí. Odešla jsem kvůli té nabídce i ze školy, protože jsem se tomu chtěla věnovat naplno. Tenkrát to ještě bylo tak, že jste do toho museli investovat svoje peníze. Nadělala jsem si kvůli tomu dluhy, které jsem pak těžko splácela. Byla jsem studentka – sto tisíc pro mě byly velké peníze, kvůli kterým jsem málem skončila na dlažbě.“I z nepříjemných situací se dá těžit.

Anička se nadchla byznysem s výživovými doplňky. Neověřila si, zda je to její šálek kávy. Neudělala žádné analýzy, ani byznys plán. Neměla své dnešní zkušenosti.Každý druh podnikání není pro každéhoříká.

Když vás někdo do něčeho navádí, dejte si přiměřený čas na rozmyšlenou a hlavně odstup. Nechte si pár dní prostor, aby z vás jeho energie opadla a pak se teprve ukáže, zda se vám daný projekt opravdu líbí, nebo vás jen strhlo to nadšení. Po pár dnech se zeptejte sami sebe – líbí se mi to pořád, nebo už si nejsem tak jistá? Pokud trochu pochybujete, možná to pro vás není.

CO POMŮŽE PŘEKONAT STRACH K DALŠÍMU PODNIKÁNÍ

„Trvalo to nějakou dobu, asi pět let, než jsem se odvážila opět podnikat. Uvědomila jsem si, že nejsem člověk, který chce být zaměstnán. Chci být tvůrce a tvořit něco svého. Hodně jsem testovala, hodně jsem ověřovala. Šla jsem za svojí intuicí, na kterou se mi podařilo napojit při mé cestě do Indie. Věděla jsem, že mám co předat dál, hodně jsem si prožila. V tu dobu jsem ještě netušila, že mě čeká další darda, která mě postihla po 3 letech. Vlastně i s ohledem na to pak vznikla značka Sebejistá“ pokračuje Anička.

Nějaký strach a lehkou nejistotu vždycky pocítíte. Odpovězte si na tyto otázky:

  • Jsou vaše obavy opodstatněné?
  • Proč je máte?
  • Mohou vám nějak pomoci, nebo vás naopak sráží?

Vytvořte si ze svého strachu spojence. A analyzujte. Propočítejte, co vás podnikání bude stát. Ujasněte si, zda vás daná činnost opravdu baví a zda má perspektivu.

Březen je v Zákonech bohatství měsíc Olgy Šípkové a jejího kurzu: Transformuj své strachy v úspěch. Anička se na tento kurz také moc těší: „Olga je žena na správném místě a také si ve svém životě dost zažila a má co předat.“

3. NEJTĚŽŠÍ CHVÍLE v životě

„Ty první dvě věci jsem ovlivnila svým jednáním. Ale někdy přijdou situace, které přímo neovlivníme. Je potřeba si je prožít. To byla situace, která se mi stala v roce 2018, v březnu. Je to 3 roky, kdy jsem se v jednatřicátém týdnu těhotenství dozvěděla, že se náš syn narodí mrtvý.“ Do té doby bylo vše v pořádku. Na prohlídce před 31. týdnem se gynekolog zhrozil a sdělil Aničce, že jí musí poslat na genetiku. V bříšku vidí něco, co tam předtím neviděl. Na genetice pak Anně sdělili děsivou prognózu – na 99 % se jejich syn narodí mrtvý. Na 1 % se narodí živý, ale umře brzy po porodu. Předpověděli mu speciální vadu, při které mu porostou plíce, ale hrudník ne. Plíce se mu tak po čase do hrudníčku nevejdou a on se udusí.

Strach, vytvořte si z něj spojence.V tu chvíli – ze dne na den, Anička pozastavila veškeré své podnikání. A jako předtím v Indii, potřebovala vytáhnout svoje stíny a zapracovat na nich. Potřebovala v sobě najít naprostou pokoru a být sama se sebou. Věděla, že musí porodit. Intuitivně ve svém nitru cítila, že se syn narodí v pořádku, že nějaká genetická predispozice tam sice bude, ale že to nebude tak hrozné, jak říkají doktoři.

Musela porodit v 35. týdnu. Tvořilo se jí hodně plodové vody a ta mohla ublížit nejen děťátku, ale i jí. Syn se narodil živý a zdravý. Ano, má genetickou vadu, achondroplazii. Ale je schopný normálně fungovat. Nyní má 3 roky a mentálně je naprosto v pořádku. Je potřeba více rehabilitovat, ale pokud tyto rehabilitace má, jeho život bude kvalitní. V tomto případě jediné, co ho bude limitovat, je jeho výška.

„Potřebovala jsem si to projít. Cítila jsem velkou pokoru. I díky Tomovi ze Zákonů bohatství jsme vymysleli název Sebejistá, kde se mohu realizovat. Chci pomáhat ženám. Nemusí to být spojené jen s porodem a dětmi. Jde o všechny ženy, které zažívají depresivní situace. O ženy, které chtějí změnu. Ženy, které nechtějí už dál takhle pokračovat. Cítím, že je to moje poslání.“

Doporučení:

  • Pokora, přijímejte situace tak, jak jsou
  • Nepotlačujte svoje stíny – dovolte si je prožít, učte se z nich těžit

Moc děkujeme Aničce za její inspirativní příběh, který je inspirující i pro všechny ostatní.

Jaké jsou vaše největší životní sra.ky? Napište nám dolu do komentáře a pokud vás příběh trochu chytil za srdce, sdílejte jej.

Váš Tom

Restart 2021

Zákony Bohatství

Nejnovější příspěvky

„V autobuse se bojíme požádat o stažení sedačky před námi, i když se nám ty nohy už prostě nikam nevejdou… Klientům nikdy neříkáme NE..

Na téma sebelásky a výživy mluví náš dnešní host Patricie Schwarzová. Patricie je akreditovaná výživová poradkyně. Dobře si uvědomuje, že ke spokojenosti je potřeba také práce s psychikou. Vystudovala tedy i psychologii a dnes je z ní hubnoucí terapeutka,

S dosaženým úspěchem někdy přichází i nezvaný host, který se nazývá imposter syndrom. Do češtiny se překládá jako syndrom podvodníka. V lidech vytváří představu, že nejsou dost dobří a svůj úspěch si nezaslouží. Přepadla vás někdy nejistota, z