Jak až 7x ZBOHATNOUT v obyčejném oboru? #3 část

Tomáš Lukavec

15. 01. 2020 remove_red_eye16144x timer5 10039

A jsem, ve finále, čekají nás poslední 3 tipy. Užijte si je!

5) Když ji miluješ, je co řešit! (Spojte se s dobrými parťáky!)

“Podívejte se, tady nemáte co dělat!” vyjela na mě třetí den na benzínce prodavačka za kasou.

“Nejdřív jsem si myslela, že jste ten příbuznej od manžela. Ale nejste. Takže konec. Rozumíte?” Nasupená jako saň, asi přímo majitelka!

Zkoušel jsem na ni všechno. Že jsem chudý student. Že si šetřím na autobusy do školy. Že budu dělat dobré jméno benzínce. Že budu řidiče motivovat k nákupu. Nic nezabralo…

Ale já byl čerstvě zamilovaný, rozumíte?

Už jsem se otáčel, když ze mě vypadlo:

“Na rozloučenou!” a strčil jsem jí do ruky 200 Kč, co jsem vydělal. “Abyste věděla, jak bych mohl být benzínce prospěšný. Nebo Vám.”

Podívala se na mě skrze dva dalekohledy. Zariskoval jsem. A získal.

Vznikl tak nádherný sňatek. Já jsem odváděl benzínce 20 % svých příjmů. Zároveň jsem si ovšem vydobil kávu a pití z benzínky zdarma!

Tehdejší majitelka si mě velmi oblíbila. A dávala mi obchodní rady. Já jí na oplátku drobnosti, které mi později nosili moji klienti.

Jaké ponaučení si lze z toho vzít? I když se ve Vašem podnikání či práci zdá, že není jiné cesty – zamyslete se. Vyjednávejte. Nebojte se!

Jaké spojence potřebujete? Kdo to je? S kým by bylo fajn se spojit? Hm?

Pokud svoje podnikání či práci milujete, vyřešte to. Neodkládejte!

6) Jíst, meditovat a hrabat se v odpadcích? (Zužitkujte zbytky!)

Zisk, tržba, obrat, peníze. Magická slova, co myslíte?

Přiznám se, že se rád obklopuji úspěšnými lidmi. Podnikateli, osobnostmi, umělci.

Možná si proto řeknete: “No jo, to se Ti to teď vydělává, když máš kolem sebe samý fajnovky!”

Omyl. Moji finanční gramotnost mi osvěžila má uklízečka… Cože?

Její příběh je fascinující. Odstěhovala se před pár lety z Běloruska, když se její stokilový manžel – kuchař – otrávil jídlem. Prý to byl trochu mafián. Takže žádná náhoda… Svůj stesk po něm od té chvíle zabíjí úklidem. A můžu Vám říci, že uklízí tak zuřivě, až mi v jednom měsíci zlomila 3 košťata na podlahu! A to není vše. Před Vánoci jsem ji přistihl, jak jedno mýdlo čistí druhým mýdlem…

No, ale k věci. Jednou našla za gaučem zapadlou 1 Kč. A tohle mi nechala na stole (a týden se mnou nemluvila).

Uvědomil jsem si, že má pravdu. Bohatství není jenom o tom vydělávat. Ale také umět vydělané peníze udržet.

Jednoduše řečeno, je jedno, jestli máte v peněžence 1 Kč nebo 100 000 Kč. Co není jedno je, jak se k penězům chováte.

Rozumíte?

Nerad to říkám, ale na benzínce jsem musel řešit každý halíř. Nešlo tehdy o to vydělat peníze na nový iPhone nebo večeři v restauraci. Ale o peníze na nájem, na autobus do školy, na boty…

 

Možná proto mi to šlo snáze. Nevolil jsem. Já MUSEL. A proto jsem lezl i do odpadků. Ano. Kontejner za benzínkou byl tak hluboký, že jsem tam jednou i zahučel. A nebyl to hezký pohled, to mi věřte. Proč jsem to proboha udělal?

Řidiči tam vyhazovali nádoby od použitých saponátů. Se zbytky na dně, samozřejmě… A já je kapku po kapičce odléval do mé dózy na mytí aut. Nekoukejte na mě skrze prsty! Ušetřil jsem tak v týdnu nejmíň 1000 Kč za předražené saponáty…

Uf, je to venku. Řekl jsem to!

 

Dnes už do kontejnerů nelezu – naštěstí nebo bohužel? Říkám si, když vidím, co tam lidé hází… Proč to nedělám? Protože NEMUSÍM. A to je přátelé ten zádrhel. Ten největší nepřítel úspěchu.

Totiž životní stav, ve kterém vlastně nemusíte. Říká se tomu ZÓNA KOMFORTU. Jsme spokojení sami se sebou, a přesto toužíme po něčem lepším. Úspěšně se vyhýbáme bolesti. Ovšem na druhou stranu nic kloudně neděláme, protože nás nic nepálí…

Většina lidí dnes drží dlaň nad malým plamínkem. Blízko, aby je hřál pocit bohatství. Ovšem dost daleko na to, aby se nepopálili. Jenomže co to je za život spoléhat se na jednu blbou svíčku, která stejně brzy dohoří?

Bohatí lidé umí postavit tábor, obrovské ohniště, založit oheň v mrazu. Jasně, popálí se u toho. No a? A když už jsme u toho, snad i díky tomu umí rozpoutat i pořádný požár! Vidíte taky občas v lidských očích při nákupu iPhonu nebo Mercedesu ty plamínky? Hm, kde se asi berou?

V srdci zakladatele značky. A srdce máte i Vy, ne snad?

Ještě předtím však zkontrolujte své odpadky. Opravdu. Co můžete ještě zužitkovat? Čím plýtváte? Kde můžete více šetřit? Za co utrácíte a nepřináší to Vašemu životu užitek?

Pryč s tím. Vytáhněte z odpadu to užitečné. A vyhoďte opravdu jen odpadky.

7) Stěrače stírají! … Ostřikovače ostřikují! (Nechte makat druhé.)

Ten den jsem potřeboval zajet za babičkou a zavést jí léky. Zároveň mě ovšem čekali mí zákazníci na benzínce. Co s tím?

“Ahoj Veru. Můžeš na chvíli přijet na benzínku? Potřebuji píchnout,” zavolal jsem své kamarádce.

“Prosím, musím rychle jet za babičkou, postaráš se o to tady? Za hodinu jsem zpět, co vyděláš, si nechej.”

Sedl jsem na kolo a pelášil! Jako hvízdnutím jsem byl zpět.

“To si děláš srandu!” vyvalil jsem na Verču kukadla. Vydělala si totiž 650 Kč! V čem byla lepší než já?

Nechal jsem ji umýt ještě jedno auto, abych ji zkopíroval. Že mi to nedošlo dřív… Umývala asi 100x hůř než já! Ale to bylo vlastně jedno. Všichni řidiči se jí koukali do výstřihu jako na východ slunce.

“Veru, když tady budeš pro mě pracovat, budu ti dávat 50 % ze všech vydělaných peněz. Co ty na to?” hodil jsem jí nabídku.

“Jo, jo, jo, prosím! Moc mě to baví!” zaskákala na podpadcích a hrudníkem si málem rozbila třpytivé zoubky.

Pravda je taková, že jsem od té chvíle téměř nepracoval. A vydělával jsem více. Verča se ukázala jako hotový magnet na chlapy. A peníze…

Doma jsem jí sepsal pracovní list a seznam odpracovaných hodin. Dal jsem jí časy, kdy nejvíce jezdili chlapi z práce. A pak časy, kdy já jsem obvykle nechodil. Takže jsem vyplnil prázdná místa. Upozornil jsem jí, že mě nesmí šidit, že všechna auta snímají kamery na benzínce a že se znám s majitelkou.

Takže rada pro Vás na závěr. Vytvářejte systémy, které nesou Vaši kvalitu, jméno a reputaci. Ovšem nechejte za Vás pracovat druhé. Nehledejte nekompromisně ty schopné a certifikované, vyškolené a “vhodné” nástupce. Vybírejte si i lidi, které mají rádi ostatní. A dokáží se k Vašim zákazníkům chovat vlídně a podporujícím způsobem.

Vaše jméno je značka. Ať chcete či ne. Obzvláště ve 21. století, kdy moderní technologie v kombinaci s mladou generací ťuká na dveře… Proto jsme pro Vás připravili klub (a Vy si ho můžete zkusit), ve kterém Vám osobně pomohu nakopnout Vaši osobní/firemní značku na světovou úroveň. A to tak, abyste v sobě nalezli jistotu, začali růst, stali jste se na trhu nenahraditelnými a konečně zautomatizovali příjem Vašich peněz díky moderním nástrojům.

Vše krok za krokem. Polopaticky. A postupně. I pokud jste nikdy o tom, že existuje něco jako osobní značka, neslyšeli, budete překvapeni, jak jednoduché je stát se vyhledávanou značkou ve Vašem oboru! Jak říká moje máma: “Možná jsi tu polévku ještě nikdy předtím nejedl. Rozhodně to nic nemění na tom, že Tě dostane do sedla!”

Ovšem VIP klub je pouze pro ty, kteří vědí, že nic nepřichází samo od sebe a je potřeba pro úspěch něco udělat… Můžete zkusit naši beta verzi zdarma.

Děkuji Vám z celého srdce za dočtení článku a každým sdílením mi dáte najevo, že mám pokračovat a obohacovat Vás dalším obsahem!

Nezapomeňte nás sledovat na Facebooku.      

Tomáš Lukavec

Nejnovější příspěvky

Hned v úvodu chci napsat, že toto není článek, který Vám má pověsit bulíky na nos tím, že to zvládne každý. Nezvládne. Nebo že je to hračka. Nebo že to nedej bože dáte levou zadní s jednou asistentkou ne

13. 1. 2020 remove_red_eye14442x timer5 8007

Tady máme 3 krok a jdeme do finále!! Jste na to připraveni? Opravdu?  Není to pro slabé povahy... Co tedy dělat v kroku číslo 3? 3) ROK PŘED VYDĚLÁNÍM MILIO

13. 1. 2020 remove_red_eye13456x timer5 7856

Jaké jsou tedy ty konkrétní tipy? Půjdeme rovnou k věci! 1) Dělejte obyčejné věci neobyčejně. (A NAOPAK)

15. 1. 2020 remove_red_eye15949x timer5 9104
s